شیر سوزنی یا نیدل ولو

ما در هلدینگ مهندسی بازرگانی آتی تابناک سپند هدف خود را بر آن داشته ایم حامی و پاسخگوی همه نیازهای مشتریان خود باشیم. تأمین و عرضه انواع شیرهای صنعتی (Industrial Valves) از برندهای اورجینال و محبوب گام دیگری است که هلدینگ مهندسی بازرگانی آتی تابناک سپند در جهت مرتفع سازی نیازهای مشتریان خود در صنایع مختلف لبنی، غذایی، نوشیدنی، نفت و پتروشیمی و صنایع شیمیایی و دارویی برداشته است.

برای تهیه انواع شیرهای صنعتی، قطعات یدکی انواع ولوها، سرویس کیت های انواع ولوها و... از برندهای اورجینال و غیر اورجینال با ما در ارتباط باشید. 

 

«با ما آینده در دستان شماست»

 

شیر سوزنی یا نیدل ولو (Needle Valve) چیست؟

شیر سوزنی یک شیر دستی است که در سیستم هایی کاربرد دارد که نیاز مداوم به گاز مایع برای تنظیم جریان وجود داشته باشد. شیرهای سوزنی از لحاظ طراحی شبیه به شیر های کروی یا گلوب ولو (Globe Valve) هستند؛ تفاوت عمده شیرهای سوزنی و گلوب ولو در شکل دیسک شان است. دیسک در شیر سوزنی، سوزنی شکل است. شیرهای سوزنی برای کنترل دقیق جریان در سیستم های لوله کشی با ابعاد کوچک طراحی شده اند.

سیالی که وارد ولو می شود 90 درجه می چرخد و سپس از یک روزنه عبور می کند. همانطور که گفته شد شکل دیسک سوزنی است، این شکل سوزنی سبب می شود در حالتی که ولو باز است و دیسک در تماس با سیت (Seat) نیست، بخشی از دیسک وارد سیت شود. این طراحی سبب می شود افزایش و یا کاهش ورودی و باز شدن و بسته شدن شیر به تدریج انجام شود.

 

 

بدنه شیر سوزنی تراش خورده است این بدنه بر حسب نیاز می تواند از متریال کربن استیل و یا استنلس استیل باشد. سیت (Seat) در شیرهای سوزنی می تواند فلزی، نرم و یا کامپوزیت باشد همانگونه که در شیرهای کروی یا گلوب ولو (Globe Valve) سیت ها بدین گونه اند. معمولاً شیرهای سوزنی در اندازه کوچک ساخته می شوند و انتهای آنها می تواند پیچ و مهره ای و یا سوکت جوشی باشد.

شیرهای سوزنی از تمام جهات به جز اندازه و شکل دیسک، شبیه به شیرهای گلوب یا کروی (Globe Valve) هستند. برای جزییات بیشتر می توانید (Globe Valves) را مطالعه کنید.

 

کاربرد شیرهای سوزنی

 

-همه ابزارهای انالوگ به شیرهای سوزنی متصل می شوند؛ تا کنترل جریان ورودی صورت گیرد. در غیر این صورت افزایش ناگهانی سیالی که تحت فشار قرار دارد، می تواند به دستگاه ها اسیب بزند.

-شیرهای سوزنی در زمان هایی که جریان می بایست به تدریج متوقف شود، یا در موقعیت هایی که تنظیم دقیق جریان نیاز است و یا در مواردی که سرعت کم جریان مد نظر است مثلاً نقاط سمپل (Sample Points) در لوله کشی، کاربرد دارند.

-شیرهای سوزنی هم می توانند به عنوان شیرهای On/Off و شیرهای تنظیم گاز مورد استفاده قرار گیرند.

-از شیرهای سوزنی در همه صنایع برای کنترل و اندازه گیری کاربردهای سیال مانند بخار، گاز، هوا، روغن، آب، و سایر سیالات غیر چسبنده استفاده می شود.

 

هلدینگ مهندسی بازرگانی آتی تابناک سپند آمادگی خود را جهت تأمین و عرضه انواع تجهیزات خط تولید اعم از انواع شیرهای صنعتی و قطعات یدکی مربوطه از برندهای مختلفی چون Alfa Laval، APV، GEA، Burkert، Samson، Spirax Sarco، DMN Westing House، Leybold، SMC، Flowserve، Nordson، Parker و برند فرانسوی Lri Sodime اعلام می دارد. جهت اطلاع از موجودی و استعلام قیمت شیر درخواستی از برند محبوب و مورد نظرتان ما با در ارتباط باشید.

 

با هلدینگ مهندسی بازرگانی آتی تابناک سپند آینده در دستان شماست.