پاستوریزاتور-انواع مبدل های حرارتی صفحه ای-پلیت و واشر

برای هرگونه مشاوره و اطلاعات جهت طراحی خطوط پاستوریزاتور، خرید دستگاه پاستور، انواع مبدل های حرارتی صفحه ای، قطعات یدکی مبدل های حرارتی صفحه ای، قطعات یدکی دستگاه پاستوریزاتور (انواع پلیت ها و گسکت ها) اورجینال و غیر اورجینال با کیفیت مطلوب و قیمت مناسب با شما همراه هستیم. هلدینگ مهندسی بازرگانی آتی تابناک سپند وفادار و متعهد، گام به گام در جهت رفع موارد مورد نیاز خط تولیدتان با شما خواهد بود.

در این مطلب سعی خود را بر آن داشته ایم مختصری مفاهیم کلیدی پاستور کردن یا پاستوریزه کردن و تفاوت آن را با هموژن کردن یا هموژنیزه کردن، توضیح دهیم و سپس به پاستوریزاتور ها و انواع مبدل های حرارتی صفحه ای و برند های اورجینال این صنعت و مدل های موجود در بازار ، بپردازیم.

پاستوریزه و هموژنیزه کردن شیر

انواع روش های پاستوریزه کردن شیر 

مبدل های حرارتی صفحه ای (Plate Heat Exchanger)

انواع مبدل های حرارتی صفحه ای (PHE)

قیمت مبدل حرارتی صفحه ای

انواع مبدل های حرارتی صفحه ای Alfa Laval و قطعات یدکی مبدل حرارتی صفحه ای

انواع مبدل های حرارتی صفحه ای GEA(Kelvion) و قطعات یدکی مبدل حرارتی صفحه ای

انواع مبدل های حرارتی صفحه ای APV/SPX و قطعات یدکی مبدل حرارتی صفحه ای 

انواع واشر و پلیت های Sigma

انواع واشر و پلیت های Tranter

انواع واشر و پلیت های Swep

انواع واشر و پلیت های Hisaka

انواع واشر و پلیت های Mueller

انواع واشر و پلیت های Vicarb

انواع واشر و پلیت های Funke

انواع واشر و پلیت های ITT

انواع واشر و پلیت های Thermowave

انواع واشر و پلیت های Sondex

انواع واشر و پلیت های ViEX

انواع واشر و پلیت های Fischer

انواع واشر و پلیت های AGC

کاربردهای مبدل حرارتی صفحه ای و واشر مبدل ها در صنایع مختلف

فرم جمع آوری اطلاعات جهت طراحی و ساخت مبدل حرارتی صفحه ای دلخواه

 

برای شروع بهتر است بدانیم پاستور یا پاستوریزه اولین بار توسط آقای لویی پاستور (Louis Pastour)، دانشمند فرانسوی، کشف شد زمانی که درصدد راهی برای جلوگیری از فاسد شدن شراب بود. او شراب را در مدت زمانی معین تا دمای پایین تر از دمای جوش آن گرم کرد و از فساد شراب تا زمانی قبل از آلودگی مجدد، جلوگیری کرد. اسم فرایند از نام آن دانشمند گرفته شده است.

تفاوت پاستوریزه کردن و هموژنیزه کردن در شیر چیست؟

بیشتر مردم این دو فرایند را یکی می دانند حال بهتر است هرکدام را جدا جدا توضیح دهیم.

هموژنیزه کردن فرایندی است که در آن گلبول های چربی در شیر شکسته می شود. در شیر هموژنیزه نشده روی شیر لایه چربی یا خامه تشکیل می شود. هموژنیزه شدن شیر در طی فرایند پاستوریزه کردن آن انجام می شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد هموژنیزه کردن و انواع هموژنایزرها به ادامه مطلب بروید.

ادامه مطلب...

پاستوریزه کردن شیر چیست؟

پاستوریزه کردن فرایندی است که طی آن در مدت زمان مشخص شیر یا فراورده های آن به دمای از قبل تعیین شده ای می رسند تا در آن دما عوامل بیماری زای موجود در شیر کشته شوند و آلودگی آن کاهش یابد. این فرایند به گونه ای انجام می شود که طی آن شیر مجدد آلوده نگردد.

دمای از قبل تعیین شده بستگی به مقاومت گرمایی عوامل بیماری زای درون شیر دارد.

حال آنکه پاستور کردن یا پاستوریزه کردن بقیه مواد غذایی نیز به همین صورت انجام می گیرند، درواقع آلودگی ها و عوامل بیماری زا ( انواع میکروب ها، ویروس ها، ... ) با حرارتی معین و از قبل تعیین شده از بین می روند.

روش های پاستوریزه کردن شیر:

شیر به دو روش پاستوریزه می شود: پاستوریزاسیون (پاستوریزه) در دمای پایین و پاستوریزاسیون ( پاستوریزه ) در دمای بالا

پاستوریزه در دمای پایین:

در پاستوریزاسیون در دمای پایین، هدف سلامت غذاست و در طی آن عوامل بیماری زای درون غذا یا شیر از بین می رود و آلودگی آن کاهش می یابد. شیری که در این روش پاستوریزه می شود برای ساخت پنیر مورد استفاده قرار می گیرد زیرا سبب سینرزیس (Syneresis می شود.

دمای کاری پاستوریزاسیون دمای پایین: 63 درجه سانتی گراد به مدت 30 ثانیه و یا 72 درجه به مدت 15 ثانیه است.

روش پاستوریزه در دمای پایین همه عوامل بیماری زای درون شیر را از بین می برد اما ویژگی های فیزیکی-شیمیایی آنرا حفظ می کند.

 

پاستوریزه یا پاستوریزاسیون در دمای بالا:

در روش پاستوریزاسیون در دمای بالا، هدف، از بین بردن عوامل بیماری زای رویشی، باکتری های آلوده و تغییر دادن ماهیت سرم پروتئین موجود در شیر است؛ این روش مناسب برای ساخت ماست می باشد چون سینرزیس در آن اتفاق نمی افتد.

سرم پروتئین ها تغییر ماهیت می دهند یا اصطلاحا دناتور می شوند چون از هم جدا نمی شوند.

دما و مدت زمان روش پاستوریزاسیون در دمای بالا می تواند: 140 درجه سانتی گراد به مدت 2 ثانیه و یا 85 درجه سانتی گراد به مدت 30 ثانیه و یا 90 درجه سانتی گراد به مدت 20 ثانیه باشد.

اینکه از کدام روش برای پاستوریزه کردن استفاده شود بستگی به هدف پاستور کردن دارد.

پاستوریزه کردن نرمال یا در دمای پایین، شیر را تا 2 یا سه هفته سالم نگه می دارد و پاستوریزه کردن بسیار زیاد یا در دمای بالا می تواند شیر را حتی تا یکسال حفظ می کند.

در ادامه با انواع مبدل های حرارتی صفحه ای یا پاستوریزاتورها که در صنایع مختلف همچون صنایع لبنی، غذایی، نوشیدنی، صنایع دارویی، شیمیایی، آرایشی، صنایع نفت و پتروشیمی،... کاربرد دارند آشنا می شویم.

 

همانگونه که می دانیم مبدل های حرارتی قلب هر کارخانه ای است چه با هدف گرم کردن، سرد کردن، پاستوریزه کردن، و یا گرم کردن UHT، لذا در ذیل به انواع مبدل حرارتی صفحه ای که یکی از پرکاربردترین مبدل ها در صنایع مختلف هستند، می پردازیم.

مبدل حرارتی صفحه ای (Plate Heat Exchanger, PHE):

مبدل حرارتی صفحه ای (PHE) از تعدادی ورق یا پلیت (Plate) تشکیل شده اند که به گونه ای روی هم چیده می شوند که فضای بین صفحه ها کانالی بوجود می آورد که مایع یا سیال از درون آن جاری می شود.

در گوشه های پلیت ها سوراخ هایی وجود دارد که سبب می شوند مایع گرم و سرد در کانال های معین جاری شوند؛ بنابراین ورق ها (پلیت ها) همیشه از یک طرف در تماس مایع سرد و از طرف دیگر در تماس با مایع گرم قرار دارند.

اندازه صفحه ها می تواند متغیر باشد چند سانتی متر مربع (100mm x 300 mm) و یا 2 یا 3 متر مربع (1000mm x 2500 mm)

تعداد پلیت ها در هر مبدل نیز می تواند متغیر از 10 عدد تا چند صد عدد باشد.

در شکل زیر می توانید حرکت سیال در بین صفحات مبدل حرارتی صفحه ای را مشاهده کنید:

Flow Plate

معمول ترین متریال ( مواد ) مورد استفاده در ساخت پلیت های مبدل حرارتی،  استنلس استیل ( Stainless Steel 304/316 ) تیتانیوم و آلمینیوم می باشد:

Plate Heat Exchanger Materials:

Stainless steel AISI304, AISI316

Titanium

Nickel, Alloy C-276

254 SMO

 

راه راه بودن روی پلیت ها سیال را مجبور می کند در مسیر پر پیچ و خمی عبور کند؛ فاصله بین هر صفحه 1 تا 5 میلی متر تنظیم می شود.

مایعات در کانال ها می توانند بصورت سری ( سریالی ) و یا موازی با ایجاد تنظیمات ضد جریان یا موافق جریان عبور کنند. عبور بصورت سری کمتر متداول است.

چینش سریالی یا سری زمانی استفاده می شود که دبی مایع کم اما جهش گرمایی آن زیاد است.

بزرگترین مشکل روش چینش سری یا سریالی، افت فشار زیاد و جریان مخالف ناقص، می باشد.

چینش موازی با کانال های جریان متناوب برای دبی بالا با افت دمایی متوسط مورد استفاده قرار می گیرد و البته کاربرد بیشتری دارد.

وقتی تفاوت زیادی بین اندازه جریان دو مایع وجود دارد، مبدل می تواند دو بار با سیال با سرعت جریان کمتر کار کند تا افت فشار یا سرعت جریان سیال خاص، در کانال ها را متعادل کند.

شکل زیر انواع چینش ها در مبدل حرارتی صفحه ای را نشان می دهد: سری یا سریالی، موازی و میکس دو روش

چینش پلیت ها

یکی از رایج ترین مشکلات مبدل های حرارتی صفحه ای در چینش موازی، توزیع  نامنظم سیال درکانال ها است. در واقع سیال تمایل دارد در کانال های اول مبدل حرارتی نسبت به کانال های آخر مبدل حرارتی بیشتر توزیع شود تا افت فشار را متعادل کند.

با افزایش تعداد صفحات، توزیع سیال کاهش می یابد و در نتیجه سبب کاهش عملکرد مبدل حرارتی صفحه ای می گردد.

لذا در طراحی خطوط پاستور و طراحی مبدل حرارتی صفحه ای، نوع پلیت های مبدل حرارتی، متریال پلیت های مبدل حرارتی صفحه ای، چینش پلیت ها و تعداد پلیت های مبدل حرارتی صفحه ای در عملکرد بهینه مبدل حرارتی بسیار حایز اهمیت است.

در طراحی مبدل حرارتی صفحه ای از دو نوع مبدل حرارتی استفاده می شود: مبدل حرارتی صفحه ای قاب و واشر دار (Gasketed Plate Heat Exchanger) و مبدل های حرارتی صفحه ای بریز پلیت یا جوشی (Brazed Plate Heat Exchanger)

انواع مبدل حرارتی صفحه ای (PHE):

 • مبدل های حرارتی صفحه ای قاب و واشر دار  (sGasketed Plate Heat Exchanger)
 • مبدل های حرارتی صفحه ای بریز پلیت یا جوشی (BPHE-Brazed Plate Heat Exchangers)

 

مبدل های حرارتی صفحه ای قاب و واشردار PHE (Gasketed Plate Heat Exchangers):

همانطور که گفتیم یکی از انواع مبدل های حرارتی صفحه ای، مبدل های حرارتی صفحه ای واشرداراست. در مبدل های حرارتی صفحه ای واشردار (Gasketed PHE)، پلیت ها یک قاب (Frame) را تشکیل می دهند؛ پلیت ها با هِدر (Headers) و میله هایی بسته می شوند. در مبدل حرارتی صفحه ای واشر دار، نقش واشرها (Gaskets) آب بند کردن است. واشرهای مبدل حرارتی صفحه ای علاوه بر آبند کردن، جهت جریان سیال را نیز هدایت می کنند. گسکت های حرارتی صفحه ای در مبدل های حرارتی واشردار، در امتداد شیارهای لبه های صفحات یا پلیت ها قرار می گیرند.

در مبدل های حرارتی صفحه ای واشردار، حداکثر درجه حرارت مورد استفاده در آب بند کردن مبدل های صفحه ای بین 80 درجه تا 200 درجه سانتی گراد می باشد در حالی که فشار تا 25 بار نیز می رسد.

جنس واشرها در مبدل حرارتی صفحه ای واشردار، در انواع مختلف لاستیک بوتیلی (Butyl Rubber) یا سیلیکونی (Silicone Rubber) است؛ در ذیل انواع مواد یا متریالی که در ساخت واشر یا گسکت مبدل حرارتی صفحه ای واشردار مورد استفاده قرار می گیرند، آورده شده است. اینکه از چه نوع جنس یا متریالی در ساخت و طراحی مبدل حرارتی صفحه ای واشردار استفاده شود بستکی به کاربرد مبدل حرارتی صفحه ای واشردار مورد نظر دارد.؛ که این مبدل حرارتی واشردار به چه منظور و برای چه عملکردی و چه سیالی مورد استفاده قرار می گیرد. توجه داشته باشید هر ماده یا متریال واشر مبدل حرارتی صفحه ای تحمل دمایی مشخصی دارد.

Gasket Material:

Nitrile rubber (NBR) : Max Temp: 110°C

EPDM: Max Temp: 150°C

VITON: Max Temp: 190°C

NBR HT: Max Temp: 150°C

EPDM HT: Max Temp: 165°C

FDA NBR: Max Temp: 110°C

FDA EPDM: Max Temp: 150°C

 

ویژگی های مبدل های حرارتی صفحه ای واشر دار (Gasketed Plate Heat Exchanger)  که در طراحی مبدل حرارتی مورد توجه هستند:

-طراحی، تمیز کردن و کنترل عملکرد مبدل حرارتی صفحه ای واشردار به آسانی و سریع انجام می شود. 

-مبدل های حرارتی صفحه ای واشردار در هر شرایط کاری و هر عملکردی می توانند سازگار باشند. تنها با اضافه کردن یا حذف صفحات یا پلیت ها می توان عملکرد مبدل حرارتی صفحه ای واشردار را بهبود بخشید.

-در مبدل حرارتی صفحه ای واشردار، هرگونه نشتی سیال به دلیل نقص آب بندی واشرها یا گسکت های مبدل حرارتی صفحه ای، مایع دیگر را آلوده نمی کند و فقط به بیرون هدایت می شود.

-در مبدل های حرارتی صفحه ای واشردار با واشرها می توان، فشار و دما را کنترل کرد.

-هزینه ساخت و طراحی مبدل حرارتی صفحه ای واشردار، به دلیل طراحی قالب های پلیت ها و واشر های مبدل حرارتی، پرس ها و کلیه مراحل تولید قطعات مبدل حرارتی، قابل توجه و تا حدودی بالا است.

-در مبدل های حرارتی صفحه ای واشردار، هزینه واشرها یا گسکت های مبدل حرارتی صفحه ای به دلیل استفاده از مواد سازگار با سیال و دمای کاری، تا حدودی بالا می باشد.

 

به منظور طراحی و ساخت هر گونه مبدل حرارتی صفحه ای قاب و واشر دار در صنایع مختلف لبنی، غذایی، نوشیدنی، دارویی، شیمیایی و آرایشی، نفت و پتروشیمی،... و تأمین قطعات یدکی دستگاه پاستوریزاتور و قطعات یدکی مبدل های حرارتی صفحه ای انواع واشرها و پلیت های مبدل حرارتی، با ما در ارتباط باشید.

برای سفارش، طراحی و خرید خط پاستور و مبدل حرارتی صفحه ای با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب و بهینه، این پرسشنامه را پر کنید.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه کاربردهای مبدل های حرارتی صفحه ای قاب و واشر دار در صنایع مختلف اینجا را کلیک کنید.

 

مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز پلیت (sBrazed Plate Heat Exchanger):

یکی دیگر از انواع مبدل های حرارتی صفحه ای، بریز پلیت ها یا مبدل حرارتی صفحه ای جوشی هستند. مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز پلیت، فاقد هِدر، میله و واشرهای آب بند هستند؛ صفحه ها یا پلیت ها در مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز پلیت در دمای 1100 درجه سانتی گراد از نوع کوره ای هستند.

در زمان مونتاژ مبدل حرارتی صفحه ای جوشی یا بریزپلیت، یک ورق لحیم کاری از جنس مس و یا نیکل در بین پلیت ها قرار می گیرد، بسته فشرده می شود و سپس ساعت ها در کوره پخته می شود.

مبدل حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز پلیت BPHE در مقایسه با مبدل حرارتی صفحه ای واشردار PHE جمع و جور تر، سبک تر و کم حجم تر است.

در تصویر زیر می توانید مسیر جریان سیال گرم و سرد را در مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز پلیت مشاهده کنید:

جهت جریان در بریز پلیت

مواد لحیم کاری، کار واشرها و قاب را در مبدل حرارتی صفحه ای جوشی انجام می دهد.

مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز پلیت که عموماً از صفحات یا پلیت های موجدار شیاردار استفاده می کنند، با جهت های موج دار متناوب، سبب ایجاد یک تماس شبکه ای می شوند.

نقاط عبور بین راه راه های دو صفحه متصل، شبکه متراکمی از نقاط تماس را ایجاد می کند که باعث تنگی فشار و ایجاد جریان های چرخشی می شودکه تبادل حرارت را در مبدل حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز پلیت بهبود می بخشد.

در این روش، آشفتگی سیال، حتی در سرعت ورودی کم، نیز زیاد است و جریان در دِبی پایین از ورقه ای (پلیتی) به آشفتگی عبور می کند.

پس بسرعت می توان فهمید که مسیر ساخته شده برای سیال، آشفته است، در واقع سطح مقطع، دایماً تغییر می کند.

عیب اصلی مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز پلیت (Brazed Plate Heat Exchanger) این است که نمی توان قطعات آنها را تعویض کرد؛ بنابراین تعمیر و تمیز کردن مبدل حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز پلیت ها غیر ممکن است یا حداقل بسیار سخت است، و تعداد صفحات غیر قابل تغییر می باشد.

در مبدل حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز پلیت، سطح صفحات یا پلیت ها به منظور افزایش تلاطم مایع در حین جریان در کانال ها، راه راه در نظر گرفته شده است.

برای سفارش و خرید انواع مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز پلیت ها (اورجینال و غیر اورجینال) با قیمت مناسب و کیفیت استاندارد با ما در تماس باشید. تنها کافی است برند مورد نظر و اطلاعات فنی مبدل حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز درخواستی را اعلام کنید یا در صورت درخواست بریز پلیت معادل، ابعاد بریز را در اختیار ما قرار دهید.

 

قیمت مبدل حرارتی صفحه ای:

همانطور که در مبحث مبدل حرارتی صفحه ای واشردار اشاره شد، هزینه طراحی و ساخت مبدل های حرارتی صفحه ای واشر دار به دلیل طراحی قالب های پلیت ها و واشر های مبدل حرارتی، پرس ها و کلیه مراحل تولید قطعات مبدل حرارتی صفحه ای، قابل توجه و تا حدودی بالا است. اما آنچه ما را بر آن می دارد که از مبدل های حرارتی صفحه ای استفاده کنیم مزایا و قابلیت های عملکردی مبدل های حرارتی صفحه ای در صنایع مختلف است.

اما راه هایی وجود دارد که قیمت مبدل حرارتی صفحه ای را کمتر کرد. باید در نظر داشت که همیشه هزینه ها می بایست توجیه داشته باشد. بطور مثال اگر تنها به دنبال قیمت کمتر هستید، ممکن است در زمانی کوتاه مجبور شوید دوباره نه تنها همان هزینه را متحمل شوید بلکه هزینه مازادی برای درخواست تان پرداخت کنید.

طراحی و ساخت مبدل حرارتی صفحه ای می تواند به دو صورت انجام گیرد: طراحی مبدل حرارتی صفحه ای با سازنده های اورجینال و طراحی مبدل حرارتی صفحه ای با سازندگان غیراورجینال. ما در ادامه تعدادی از سازندگان مبدل حرارتی صفحه ای اورجینال و مطرح را معرفی کرده ایم اما همانطور که می دانیم قیمت طراحی مبدل حرارتی صفحه ای اورجینال تقریباً 4 یا 5 برابر بیشتر از طراحی مبدل حرارتی صفحه ای غیراورجینال است.

این تفاوت قیمت مطلق نیست و بستگی دارد مبدل حرارتی صفحه ای غیراورجینال ساخت کدام کشور و سازنده ای باشد. پیشنهاد ما برای کنترل هزینه و قیمت در طراحی مبدل حرارتی صفحه ای و حتی قطعات یدکی مبدل حرارتی صفحه ای، دقت و وسواس در جهت انتخاب سازنده مبدل حرارتی صفحه ای مورد نظرتان است.

اگر در انتخاب درست مدل مبدل حرارتی صفحه ای براساس سازنده معتبر و قابل اطمینان، در ابتدا دقت به خرج دهیم، در آینده نه تنها هزینه به سیستم صنعتی مان بر می گردد بلکه خیال خود را از مشکلات آتی که ممکن است تنها به دلیل کم کردن هزینه ها گریبان گیرمان شده، راحت کنیم.

ما در هلدینگ مهندسی بازرگانی آتی تابناک سپند طراحی و ساخت مبدل حرارتی صفحه ای مورد نظرتان و حتی تأمین قطعات یدکی مبدل حرارتی، انواع پلیت ها و گسکت ها را با توجه به نیازو شرایط مالی همراه با مشاوره های تخصصی و دلسوزانه، انجام می دهیم.

در ادامه شرکت های سازنده مبدل های حرارتی صفحه ای اورجینال و معتبر اروپایی و انواع مدل های منحصر به فرد مبدل های حرارتی صفحه ای (واشردار و بریزپلیت) قطعات یدکی و ویژگی های هر برند را جداگانه توضیح می دهیم.

 

برندهای اورجینال و معتبر در صنعت مبدل های حرارتی صفحه ای:

مبدل های حرارتی صفحه ای آلفالاوال (Alfa Laval Plate Heat Exchangers):

آلفالاوال یک برند معروف در زمینه تولید و ساخت مبدل های صفحه ای می باشد:

 • مدل های نیمه جوشی در صنایع برودتی و خاص
 • مدل های بهداشتی در صنایع غذایی، لبنی و دارویی
 • مدل های به خصوص در صنایع متراکم، تبخیر و محیط های الیافی

 

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مدل Alfa Cond:

مبدل حرارتی الفالاوال مدل AlfaCond

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مدل Alfa Cond در سیستم های تبخیر یا اواپوراتور ها ( Evaporation systems )، در کندانسورهای اتانولی در کارخانجات بیواتانول (Ethanol Condensers in bioethanol Plants)، در کندانسورهای بخار پَن در پالایشگاه های قند و شکر ( Pan Vapor Condensers in Sugar refineries) و در کندانسورهای توربین در نیروگاه های کوچک ( Turbine Condensors in small Power Plants) مورد استفاده قرار می گیرد.

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مدل AlfaQ:

مبدل آلفالاوال مدل AlfaQ

از مبدل های حرارتی صفحه ای الفالاوال مدل AlfaQ در ایستگاه های خنک کننده (District Cooling Substations)، در سیستم های ذخیره یخ (Ice Storage Systems) در مراکز اطلاعات (Data Centers) و در سیستم های خنک کننده رایگان (Free Cooling systems) استفاده می شود.

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مدل AlfaVap:

مبدل آلفالاوال مدل AlfaVap

از مبدل حرارتی صفحه ای Alfa Laval مدل AlfaVap در سیستم های تبخیر پالایشگاه های قند و شکر (Sugar Refinery Evaporation Systems)، در سیستم های تبخیر شیرین کننده ها (Sweeteners Evaporation Systems)، در تبخیر بیواتانول و مواد سوزش آور (Bioethanol and Caustic Evaporation) و در دیگ بخار ترموزیفون (Thermosiphon Reboiler) کاربرد دارند.

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مدل FrontLine:

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مدل frontline

مبدل حرارتی صفحه ای Alfa Laval مدل FrontLine از بهترین مدل های مبدل های حرارتی صفحه ای آلفالاوال در کاربردهای حساس و سختگیرانه از نظر بهداشت، رفتار ملایم با محصول، زمان کار طولانی و تمیزکردن راحت است. مبدل های الفالاوال مدل FrontLine برای کاربردهای بهداشتی خاص مانند صنایع لبنی، غذایی، نوشیدنی و بهترین گزینه برای محیط های حساس به گرما است. طراحی مبدل های FrontLine آسان و انعطاف پذیر است.

پلیت های آلفالاوال frontLine از واشر های بدون چسب ساخته شده اند؛ مواد واشرهای مبدل سازگار با FDA و نگهداری آسان و طول عمر بالایی دارند. مبدل های حرارتی صفحه ای FrontLine برای کاربردهای چند مرحله ای مانند خطوط پاستور بسیار مطلوب هستند. بازرسی، تمیزکردن و سرویس کردن مبدل حرارتی آسان است. در صورت تغییر شرایط فرایند به راحتی می توان صفحات یا پلیت های انتقال را کم و زیاد کرد؛ گوشه های صفحه اتصال قابل تعویض هستند.

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مدل BaseLine:

مبدل حرارتی آلفالاوال مدل baseLine

مبدل حرارتی صفحه ای Alfa Laval مدل BaseLine برای محصولات لبنی، غذایی، نوشیدنی، دارویی، و سایر موارد بهداشتی کاربرد دارند.

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مدل ClipLine

مبدل آلفالاوال مدل ClipLine

محدوده عملکرد و کاربرد مبدل حرارتی صفحه ای Alfa Laval مدل ClipLine در موارد بهداشتی مانند مبدل حرارتی مدل FrontLine است اما مبدل های ClipLine برای کارهای کوچکتر مورد استفاده قرار می گیرند. مبدل های ClipLine و FrontLine بهترین مبدل های حرارتی صفحه ای در صنایع لبنیات، غذا، نوشیدنی و سایر برنامه های بهداشتی هستند زمانی که رفتار ملایم با محصول، زمان کار طولانی و تمیزکاری آسان مد نظر باشد.

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مدل  Diabon:

مبدل آلفالاوال مدل diabon

زمانی که به دنبال مبدل حرارتی صفحه ای فشرده، کارامد و مقاوم در برابر محصولی که سبب خوردگی می شود، مبدل حرارتی صفحه ای مدل Diabon آلفالاوال گزینه ای ایده ال است. سرویس کردن مبدل های Diabon بسیار راحت و مقاومت حرارتی کافی دارند.

از مبدل های حرارتی صفحه ای الفالاوال مدل Diabon در زمانی که محصول اسید کلریدریک و گاز در تمام غلظت ها باشد، اسید سولفوریک 90%، اسید هیدروفلوئوریک 60%، تمام غلظت های اسید فسفریک و برای اسیدهای ترشی (pickling acids) و برای الکترولیت هایی که در صنعت معدن استفاده می شوند، در اسیدهای مخلوط شده، هیدرو کربن های کلردار و کاتالیزورهایی مانند کلرید المینیوم، می توان استفاده کرد.

مبدل حرارتی صفحه ای الفالاوال مدل Industrial Line:

مبدل حرارتی آلفالاوال Industrial Line

طیف گسترده ای از مبدل های حرارتی صفحه ای واشردار برای انواع صنایع و کاربردهای مختلف از گرم کردن، خنک کردن, بازیافت گرما، تا چگالش و تبخیر را مبدل های حرارتی Industrial Line الفالاوال در بر می گیرد. این خطوط صنعتی دائماً ارتقا می یابد و به زودی برای کل خط تولید صنعتی مناسب و استاندارد خواهد بود.

مدل industrial line در صنایع HVAC، خنک سازی، خنک کننده موتور، صنایع لبنیات و غذایی، صنایع فراوری شیمیایی، در تولید روغن، تولید برق به کار می روند.

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مدل Industrial Semi-Welded Line:

مبدل صفحه ای آلفالاوال Industrial semi-Welded Line

مبدل های حرارتی صفحه ای نیمه جوش خورده Alfa Laval برای تبرید، فرایندهای شیمیایی، و انواع مختلف خدمات صنعتی مناسب هستند. سیستم مهر و موم شده (sealing) منحصر به فرد Alfa Laval RefTight آب بندی طولانی مدت بین کانال های جوش خورده را تضمین می کند. در بیرون شیار رینگ گسکت جوش لیزری خورده، سطح صاف، سیلینگ (sealing) یکنواخت و محکم را در اطراف رینگ گسکت گارانتی می کند.

مبدل های نیمه جوشی در صنایع لبنیات، صنایع دریایی، شناورهای ماهیگیری و فراوری ماهی، کشتارگاه ها، صنایع شیمیایی و دارویی، ساخت یخ و زمین اسکیت روی یخ، انبار سرد و منجمد و مراکز فروش مواد غذایی  کاربرد دارند.

مبدل های حرارتی صفحه ای آلفالاوال مدل M Line:

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال MLine

مبدل های حرارتی صفحه ای M Line آلفالاوال برای فشارهای بالای 10 بار طراحی شده اند. در تولید نوشیدنی های گازدار، پاستوریزاسیون و سایر عملکردهای گرمایشی و سرمایشی در بهداشت و در مواردی که بهداشت بسیار اهمیت دارد مانند صنایع لبنی، غذایی، آشامیدنی و دارویی کاربرد دارند.

مبدل های حرارتی صفحه ای واشردار M Line آلفالاوال در سه سایز مختلف و با انواع پلیت ها کار می کند.

مبدل های حرارتی صفحه ای آلفالاوال مدل WideGap:

مبدل آلفالاوال WideGap

مبدل های حرارتی صفحه ای قاب و واشر دار WideGap آلفالاوال برای مایعات الیافی و مایعات حاوی ذرات درشت مناسب هستند. در فرایندهای قند و شکر، بیواتانول، خمیر کاغذ، پتروشیمی ها و کندانسورها برای بازیابی گرما مورد استفاده قرار می گیرند.

مبدل های حرارتی wideGap می توانند با کانال های عریض-عریض یا عریض-باریک چیده شوند. این کار باعث می شود وظیفه گرمایشی، سرمایشی و تعویض در مبدل حرارتی به راحتی صورت گیرد.

برای مطالعه و اطلاعات بیشتر در مورد مبدل های حرارتی آلفالاوال (اطلاعات فنی مبدل های حرارتی صفحه ای واشردار آلفالاوال Alfa laval Gasketed Plate  Heat Exchanger Data Sheet ) فایل pdf را ملاحظه کنید.

قطعات یدکی مبدل های حرارتی صفحه ای آلفالاوال:

پلیت های آلفالاوال (Channel Type) دو نوع پیکربندی یا چینش دارند: L و H

L مخفف Low Theta است و این نوع چینش و پیکربندی پلیت یا چنل پلیت آلفالاوال دارای ویژگی های ذیل است:

 • زاویه شیار کوچکتر
 • افت فشار کمتر
 • انتقال دمای کمتر
 • مقاومت جریان کمتر

Low Theta

H مخفف High Theta است و چنل پلیت های آلفالاوال با پیکربندی H یا High Theta دارای ویژگی های ذیل هستند:

 • زاویه شیار بزرگتر
 • افت فشار بالاتر
 • انتقال دمای بیشتر
 • مقاومت جریان بالاتر

high theta

تلفیق این دو نوع پیکربندی  یا شیار Low Theta و High Theta ، سه نوع دیگر از چنل پلیت های Alfa Laval را تشکیل می دهد:

پلیت L Channel: L + L = L

ویژگی چنل پلیت L: آشفتگی و افت فشار پایین

L Channel

پلیت M Channel : L + H = M

ویژگی  چنل پلیت  M : آشفتگی و افت فشار متوسط

M Channel

پلیت H Channel: H + H = H

ویژگی چنل پلیت H: آشفتگی و افت فشار بالا

H Channel

انواع مدل های پلیت و گسکت (واشر) های Alfa Laval (قطعات یدکی مبدل های آلفالاوال):

 

Alfa Laval (آلفالاوال) A Series

Alfa Laval (آلفالاوال) CLIP Series

Alfa Laval (آلفالاوال) A10

Alfa Laval (آلفالاوال) CLIP 3B

Alfa Laval (آلفالاوال) A10-BFD

Alfa Laval (آلفالاوال) CLIP 6

Alfa Laval (آلفالاوال) A10-BFG

Alfa Laval (آلفالاوال) CLIP 8

Alfa Laval (آلفالاوال) A15

Alfa Laval (آلفالاوال) CLIP 10

Alfa Laval (آلفالاوال) A15-BFD

Alfa Laval (آلفالاوال) A15-BFG

Alfa Laval (آلفالاوال) EC Series

Alfa Laval (آلفالاوال) A15-BFL

Alfa Laval (آلفالاوال) EC500

Alfa Laval (آلفالاوال) A15-BW

Alfa Laval (آلفالاوال) EC500-WTFE

Alfa Laval (آلفالاوال) A20

Alfa Laval (آلفالاوال) EC500-WTFL

Alfa Laval (آلفالاوال) A20-BFG

Alfa Laval (آلفالاوال) EC700

Alfa Laval (آلفالاوال) A20-BFD

Alfa Laval (آلفالاوال) A20-BFL

Alfa Laval (آلفالاوال)H Series

Alfa Laval (آلفالاوال) A30

Alfa Laval (آلفالاوال) H7

Alfa Laval (آلفالاوال) A35

Alfa Laval (آلفالاوال) H10

Alfa Laval (آلفالاوال) A35-HA

Alfa Laval (آلفالاوال) A45-FG

Alfa Laval (آلفالاوال) Nirex Series

Alfa Laval (آلفالاوال) ACE

Alfa Laval (آلفالاوال) JWP16

Alfa Laval (آلفالاوال) AK20

Alfa Laval (آلفالاوال) JWP26

Alfa Laval (آلفالاوال) AK20-FD

Alfa Laval (آلفالاوال) JWP36

Alfa Laval (آلفالاوال) AK20-FG

Alfa Laval (آلفالاوال) AL35

Alfa Laval (آلفالاوال) M Series

Alfa Laval (آلفالاوال) AM10-FG

Alfa Laval (آلفالاوال) M3

Alfa Laval (آلفالاوال) AM10-FS

Alfa Laval (آلفالاوال) M3-D

Alfa Laval (آلفالاوال) AM20

Alfa Laval (آلفالاوال) M3-XVG

Alfa Laval (آلفالاوال) AM20-BFG

Alfa Laval (آلفالاوال) M3-VG

Alfa Laval (آلفالاوال) AM20-DW

Alfa Laval (آلفالاوال) M6

Alfa Laval (آلفالاوال) AM20-FG

Alfa Laval (آلفالاوال) M6-FD

Alfa Laval (آلفالاوال) AM20-SF

Alfa Laval (آلفالاوال) M6-FG

Alfa Laval (آلفالاوال) AM20-S/N

Alfa Laval (آلفالاوال) M6-MD

Alfa Laval (آلفالاوال) AM20-WF

Alfa Laval (آلفالاوال) M6-MFD

Alfa Laval (آلفالاوال) AX30

Alfa Laval (آلفالاوال) M6-MFG

Alfa Laval (آلفالاوال) AX30-BF

Alfa Laval (آلفالاوال) M6-MW

Alfa Laval (آلفالاوال) AX30-BW

Alfa Laval (آلفالاوال) M6-MWFD

Alfa Laval (آلفالاوال) AX35-FG

Alfa Laval (آلفالاوال) M6-MX

Alfa Laval (آلفالاوال) T200

Alfa Laval (آلفالاوال) T200-FG

Alfa Laval (آلفالاوال) T200-FD

 

برای طراحی و سفارش انواع مبدل های حرارتی صفحه ای قاب و واشر دار آلفالاوال، بریز پلیت های آلفالاوال یا مبدل های جوشی آلفالاوال، انواع پلیت و واشر (گسکت های) های آلفالاوال اورجینال یا با برند غیر اورجینال اسپانیایی لیگو (Laygo Gaskets) با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت با ما در تماس باشید.

فرم جمع آوری اطلاعات جهت طراحی و ساخت مبدل حرارتی صفحه ای دلخواه

 

مبدل های حرارتی صفحه ای GEA (Kelvion):

مبدل حرارتی صفحه ای GEA

شرکت GEA (Kelvion) از پیشتازان صنعت مبدل های حرارتی صفحه ای قاب و واشردار و مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز پلیت می باشد؛

برخی از کاربردهای معمول مبدلهای حرارتی GEA (Kelvion)در صنایع نوشیدنی عبارتند از:

 • خنک سازی
 • گرمایش مخمر
 • خنک سازی مخمر
 • پاستوریزاسیون نوشیدنی های گازدار و آب معدنی ،
 • گرم کردن و خنک سازی نوشیدنی ها

 

تمام مبدلهای حرارتی صفحه ای GEA از شرایط سخت مندرج در دستورالعمل تجهیزات فشار 97/23 / EC برخوردار هستند.

در ادامه اطلاعاتی جمع آوردی شده که انواع مدل های  مبدل های حرارتی صفحه ای GEA PHE  و GEA BPHE ( قطعات یدکی مبدل های حرارتی صفحه ای GEA) را نشان می دهد:

GEA Heat Exchanger EcoFlex کاربرد مدل ها
GEA EcoFlex Concitherm Evaporator Concitherm CT 187
Concitherm CT 193

 

GEA Heat Exchanger EcoFlex کاربرد مدل ها
GEA EcoFlex Free Flow مناسب برای سیستمی که محصول دارای قطعات جامد، فیبر، کریستال، پالپ، یا محصول با ویسکوزیته بالا می باشد.  Free Flow FA 157
 Free Flow FA 159
 Free Flow FA 161
 Free Flow FA 184
 Free Flow FA 192
 Free Flow N 40
 Free Flow NF 100
 Free Flow NF 350
 Free Flow NW 350

 

GEA Heat Exchanger EcoFlex کاربرد مدل ها
GEA EcoFlex GG Series گرم کردن آب آشامیدنی GG 240H
GG 500H

 

GEA Heat Exchanger EcoFlex کاربرد مدل ها
GEA EcoFlex Laser-Welded Cassettes (LWC) Series شرایط بحرانی و محصول های تهاجمی  LWC 100T
LWC 100M
LWC 100X
LWC 150S
LWC 150L
LWC 250S
LWC 250L
LWC 350S
LWC 350M

 

GEA Heat Exchanger EcoFlex کاربرد مدل ها
GEA EcoFlex NA Series in HVAC NA 02T
NA 02M
NA 02X
NA 04T
NA 04M
NA 04X
NA 06S
NA 06L
NA 10S
NA 10M
NA 10L
NA 14S
NA 14M
NA 14L

 

GEA Heat Exchanger EcoFlex کاربرد مدل ها
GEA EcoFlex NC Series برای محصولات بهداشتی و تمیز با ویسکوزیته پایین در HVAC فشار بالا جایی که دمای 1 درجه فارنهایت نیاز است  NC 04X
NC 06X
NC 10L

 

GEA Heat Exchanger EcoFlex کاربرد مدل ها
GEA EcoFlex NT Series سری ارزان و تنوع بسیار زیاد در مدل ها، با استفاده از متریال مناسب مورد استفاده در محیط های خاص،  NT 25M
NT 50M
NT 50T
NT 50X
NT 80M
NT 100M
NT 100T
NT 100X
NT 150L
NT 150S
NT 150X
NT 250L
NT 250M
NT 250S
NT 350
NT 350L
NT 350M
NT 350S
NT 350T
NT 500M
NT 500T
NT 500X

 

GEA Heat Exchanger EcoFlex کاربرد مدل ها
GEA EcoFlex NX Series برای محیط های تمیز با ویسکوزیته کم ، در کاربردهای فشار بالا. با پلیت کمتر و طراحی تک Section ، دما را تا 1 درجه فارنهایت می رساند. در درجه اول در برنامه های HVAC استفاده می شود و در سایر برنامه ها با همان شرایط، عملکرد خوبی دارد: HVAC ، شیمیایی ، برق ، شکر ، انرژی تجدید پذیر ، غذا NX 100X
NX 150L
NX 150X
NX 250L

 

GEA Heat Exchanger EcoFlex کاربرد مدل ها
GEA EcoFlex Varitherm VT Series سری VT پرکاربردترین سری GEA جایی که مایعات بدون الیاف، و ذرات کوچک هستند. هزینه ارزان و نگهداری آسان آن را به مدلی تبدیل کرده که در سراسر جهان کافی است. با استفاده از متریال مناسب در هر شرایطی خاصی کاربرد دارد. VT 4
VT 04P
VT 10
VT 10FK
VT 10K Safety
VT 20
VT 20L
VT 20 P L
VT 20K Safety
VT 40
VT 40L
VT 40P L
VT 40P K
VT 40M L
VT 40K Safety
VT 80
VT 80L
VT 80P L
VT 80K
VT 80M L
VT 130B
VT 159
VT 161
VT 130
VT 180
VT 250
VT 402
VT 405
VT 805
VT 1306B
VT 1309B
VT 2508
VT 2508B
VT 2508K
VT 2508F K

 

برای اطلاعات فنی بیشتر در مورد مبدل حرارتی صفحه ای GEA(Kelvion) به اینجا مراجعه کنید. GEA Plate Heat Exchanger DataSheet

برای طراحی و سفارش انواع مبدل های حرارتی صفحه ای قاب و واشر دار GEA (Kelvion)، بریز پلیت های GEA (Kelvion) یا مبدل های جوشی GEA (Kelvion)، انواع پلیت و واشر (گسکت های) های GEA (Kelvion) اورجینال یا با برند غیر اورجینال اسپانیایی لیگو (Laygo Gaskets) با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت با ما در تماس باشید.

فرم جمع آوری اطلاعات جهت طراحی و ساخت مبدل حرارتی صفحه ای دلخواه

 

مبدل های حرارتی صفحه ای APV/SPX:

این بنیانگذار شرکت APV ، جناب آقای دکتر ریچارد سیلیگمن، بود که در سال 1923، اولین پلیت و قاب مبدل حرارتی صفحه ای را بصورت تجاری ساخت.

انواع مدل های مبدل حرارتی صفحه ای SPX/APV :

مبدل های حرارتی صفحه ای APV ParaFlow :

مبدل حرارتی صفحه ای APV ParaFlow

از همان سال 1923 مبدل های حرارتی صفحه ای APV ParaFlow با موفقیت در صنایع مختلف: غذایی ، لبنیات ، نوشیدنی ، دارویی ، شیمیایی ، صنعتی ، HVAC ، برق و نیروگاه ها بطور گسترده پذیرفته شد.

برای اطلاعات فنی بیشتر در مورد مبدل حرارتی APV ParaFlow به اینجا مراجعه کنید. APV ParaFlow Data Sheet

مبدل های حرارتی صفحه ای APV ParaWeld :

مبدل حرارتی APV ParaWeld

برای بیش از 25 سال APV نیاز به کارایی بالا و مطمئن را در سیستم Evaporator ها و کندانسورهای خنک شده مایع (Liquid Cooled Condensors) با مبدل های ParaWeld خود مرتفع ساخته است.

کاربردهای APV ParaWeld Plate Heat Exchangers :

• Flooded Evaporators

• Direct Expansion Evaporators

• Liquid Cooled Condensers

• Desuperheaters

• Subcoolers

• Oil coolers

برای اطلاعات فنی بیشتر در مورد مبدل حرارتی APV ParaWeld به اینجا مراجعه کنید. APV ParaWeld Data Sheet

مبدل های حرارتی صفحه ای APV سری  APV Tri-Flash™ DX:

این سیستم بطور خاص برای مارکت تبرید DX ( DX Refrigeration)  طراحی شده است.

سری DX نیاز به یک لوله  توزیع داخلی را در عملکرد های مشکوک از بین می برد؛ از بای پس (Bypass) مایع که ممکن است سبب شود بخار خروجی بیش از حد گرم شود، جلوگیری می کند. می توان به راحتی به مبدل، پلیت اضافه کرد. توزیع جریان بصورت افقی در فاز مایع می تواند انجام شود.

APV TRI Flash

مبدل های حرارتی صفحه ای APV سیستم APV Paramine  :

این سیستم برای دمای بالا و فرایندهای گازی خلق شده است.

همانطور که می دانیم سال هاست مبدل های حرارتی صفحه ای بدلیل هزینه کم، فضای کاری کمتر، انعطاف پذیری در طراحی، راندمان بالای کاری و وزن پایین، جایگزین مبدل های Shell and Tube یا Tubular را در این صنعت گرفته اند.

امروزه سیستم مبدل حرارتی APV Paramine بر مشکلات ناشی از نشتی گاز از آمین ها در مبدل های قدیمی فایق آمده و مبدل های پلیت حرارتی صفحه ای را به محدوده های دمایی خاص می رساند.

مبدل حرارتی APV سیستم APV Paramine با طراحی منحصر به فرد خود از انباشتگی بالای گاز تُرش جلوگیری می کند. این سیستم برای محصولات دیگر که دمای کاری بالا تا 210 درجه سانتی گراد دارند، کارایی دارد.

APV Paramine

برای اطلاعات فنی بیشتر در مورد مبدل حرارتی APV Paramine به اینجا مراجعه کنید. APV Paramin Systems Data Sheet

 

انواع مدل های پلیت و گسکت های  مبدل حرارتی SPX/APV (قطعات یدکی مبدل های حرارتی صفحه ای APV/SPX):

APV A055

APV K34

   APV QD055

APV SR2

APV A085

APV K55

APV QD080

APV SR2 Clip

APV A145

APV K55PA

APV QE055

APV SR3

APV AR2-1

APV K55 Paraclip

APV QE080

APV SR3 Clip

APV AR3-1

APV K71

APV R10

APV SR6AA

APV AR4-1,2,3

APV K71PA

APV R106

APV SR6AG

APV AR6-1,2,3

APV K71 Paraclip

APV RFF

APV SR6GH

APV AR6L-1,2

APV LD9AL

APV R14

APV SR6GL

APV AR8-1,2,4,5

APV LD9GL

APV R145

APV SR14AD

APV AR9-2,3,4

APV LD9GN

APV R23

APV SR14AH

APV AR12-1,2,3,4,5

APV LR4

APV R235

APV SR14AN

APV AR16-1,2,3

APV LR9AL

APV R4

APV SR14AP

APV B063L

APV LR9GL

APV R40

APV SR14GD

APV B063S

APV LR9GN

APV R405

APV SR23A0

APV B110L

APV LS9GL

APV R5

APV SR23PV

APV B110S

APV M107

APV R55

APV SR23VO

APV B134L

APV M185

APV R6

APV SR9

APV B134S

APV M60

APV R66

APV SR9PA

APV B158L

APV M92

APV R8

APV SR9 Paraclip

APV B158S

APV N25

APV R8AH

APV T4

APV B205L

APV N35

APV R8GI

APV TR1

APV B205S

APV N35DS

APV R86

APV TR9

APV CHF130

APV N35 DuoSafety

APV R89

APV TR9AL

APV D37

APV N35PA

APV Sirius

APV TR9AV

APV ER5

APV N35 Paraclip

APV S190

APV TR9GL

APV FF

APV N50

APV S280

APV TR9GN

APV FFPE

APV NR5 EasyFlow

APV S330

APV U2

APV H12

APV MK II

APV S380

APV WHX

APV H17

APV MK III

APV SD9

APV Zephyr

APV H17DS

APV ParaFlow

APV SR1

APV Z155

APV H17 DuoSafety

APV P105

APV SR1 Clip

APV Z195

APV H17PA

APV P190

APV SR14AD

APV Z230

APV H17 Paraclip

APV PE SER III (RFF)

APV SR14AH

APV Z270

APV HMB

APV QD030

APV SR14AN

APV Z310

APV HX

 

APV SR14GD

APV Z350

APV J060

 

APV SR15PE

APV Z390

APV J092

 

 

APV Z430

APV J107

 

   

APV J185

 

   

APV Junior

 

   

APV Super Junior PE

 

   

 

برای طراحی و سفارش انواع مبدل های حرارتی صفحه ای قاب و واشر دار APV/SPX، بریز پلیت ها  APV/SPX یا مبدل های جوشی APV/SPX، انواع پلیت و واشر (گسکت های) های APV/SPX اورجینال یا با برند غیر اورجینال اسپانیایی لیگو (Laygo Gaskets) با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت با ما در تماس باشید.

APV PHE

 

برندهای اورجینال و قدرتمند دیگری در صنعت مبدل های حرارتی صفحه ای چون، TetraPak ، Schmidt ، Sondex ، Thermowave ، Tranter ، Vicarb ،Danfoss، Ficsher ... وجود دارند که در صنایع مختلف و همچنین مارکت ایران استفاده می شوند.  

 

برای اطلاعات بیشتر، طراحی، تأمین و نگهداری از خطوط پاستوریزاتور، مبدل های حرارتی صفحه ای یا قطعات یدکی ( واشر و پلیت ) مبدل های خود از برندهای اورجینال و معتبر با ما در تماس باشید. هلدینگ مهندسی بازرگانی آتی تابناک سپند همواره با شما خواهد بود.

 

فرم جمع آوری اطلاعات جهت طراحی و ساخت مبدل حرارتی صفحه ای دلخواه