شرکت لیگو LAGO اسپانیا

هلدینگ مهندسی بازرگانی آتی تابناک سپند، نماینده انحصاری واشر های مبدل حرارتی صفحه ای لیگو (Laygo) در ایران مفتخر است در تأمین واشر مبدل حرارتی صفحه ای با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب همراه تولید کنندگان و صاحبان صنایع مختلف غذایی، لبنی، نوشیدنی، دارویی، نفت و پتروشیمی باشد. 

بهترین واشرهای مبدل حرارتی صفحه ای را از ما بخواهید.

شرکت لیگو( LAYGO Gaskets )سازنده انواع واشرهای مبدل حرارتی صفحه ای: 

لیگو اسپانیا

 

شرکت اسپانیایی لیگو  یکی از برترین سازندگان واشر پلیت جهت مبدل های حرارتی صفحه ای (Gasketed Plate Heat Exchanger, PHE ) می باشد. این شرکت در سال 1982 در بارسلونا تأسیس و تاکنون در جهت ساخت انواع واشر های مبدل حرارتی صفحه ای با کیفیتی رقابتی با گسکت های اورجینال (OEM Gaskets) فعالیت خود را ادامه داده است.

این شرکت با سرمایه گذاری،  تحقیق و توسعه در آزمایشگاه های خود، فرمول های ساخت واشر های مبدل حرارتی صفحه ای خود را توسعه داده و اینک واشرهایی متناسب با نیاز و مشخصات فنی مشتریان، ارائه می دهد.

در طول این 40 سال واشرهای مبدل حرارتی صفحه ای لیگو یک رشد ثابت و یکنواخت را تجربه کرده و به بیش از 50 کشور صادر می شود.

گسکت لیگو

واشرهای مبدل حرارتی صفحه ای لیگو در صنایع مختلف:

 

واشرهای مبدل حرارتی صفحه ای درصنعت لبنیات:

افزایش تقاضا برای شیر و لبنیات، نیاز به فرآوری مناسب برای یکی از پرمصرف ترین مواد غذایی در جهان  بوجود می اورد. محصولات شیر مایع از محصولات حساس هستند زیرا ماندگاری آنها بسیار محدود است و به همین دلیل است که نیاز به یک پر کننده آسپتیک دارند که از طریق استفاده از یک مبدل حرارتی صفحه ای انجام می گیرد.

به لطف استفاده از واشر مبدل حرارتی صفحه ای ، عملکردها استریل می شوند و هوا به آنها تزریق می شود. بدیهی است که کل فرآیند در یک محیط عقیم انجام می شود تا بهترین شرایط بهداشتی مورد نیاز در چنین فرآیندی حفظ شود.

ما در واشرهای لایگو، واشرهای لاستیکی با بالاترین کیفیت را برای مبدلهای حرارتی صفحه ای با سخت ترین گواهینامه های غذایی (FDA) مناسب برای صنایع غذایی تولید می کنیم:

 • در مرحله دریافت شیر؛ استفاده از گسکت های لیگو در مبدل های خنک کننده شیر خام 15 درجه به 4 درجه سانتی گراد
 • پاستوریزاسیون شیر: استفاده از واشر های لیگو در مبدل های حرارتی صفحه ای برای پاستوریزه کردن شیر تا دمای 75 درجه سانتی گراد
 • در UHT: استفاده از واشرهای مبدل حرارتی صفحه ای لیگو در مبدل های حرارتی با دمای بالای 147 درجه سانتی گراد

 

واشرهای مبدل حرارتی صفحه ای درصنعت نوشیدنی:

 • در تولید شربت گیاهان؛ استفاده از واشرهای لیگو در مبدل های خنک کننده و گرم کننده برای ساخت شربت های مختلف
 • پاستوریزاتور: استفاده از واشرهای مبدل حرارتی صفحه ای لیگو در مبدل هایی که برای پاستوریزه کردن نوشیدنی ها و شربت ها استفاده می شوند.
 • استفاده از واشرهای لیگو در مبدل های خنک کننده نوشیدنی و شربت قبل از بسته بندی

 

واشرهای مبدل حرارتی صفحه ای درصنعت قند و شکر:

 • استفاده از واشرهای مبدل حرارتی صفحه ای لیگو در مبدل های حرارتی با دمای بالا در ساخت شربت های شیرین کننده
 • در تصفیه قند و شکر؛ استفاده از گسکت های لیگو در مبدل هایی که در تولید و تصفیه قند و شکر و شربت های شیرین کننده در دمای بالا کار می کنند.

 

واشرهای مبدل حرارتی صفحه ای درصنعت نفت و پتروشیمی:

 • استفاده از واشرهای مبدل حرارتی صفحه ای لیگو در سیستم های گرمایی و سرمایی HVAC
 • استفاده از واشرهای مبدل حرارتی صفحه ای لیگو در سیستم های تبرید متمرکز (Centralized refrigeration)
 • اسنفاده از مبدل های حرارتی صفحه ای و بعضاً گسکت های لیگو در بهبود ایمنی و کاهش مصرف آمونیاک در سیستم های خنک کننده

 

واشرهای مبدل حرارتی صفحه ای درصنعت بیوتکنولوژی:

 • واشر های مبدل حرارتی صفحه ای لیگو را می توان در تجهیزات بهداشتی بیوتکنولوژی صنایع مختلف دارویی، غذایی یا پزشکی استفاده کرد.
 • این تجهیزات بهداشتی باعث افزایش راندمان تولید و کاهش مصرف آب و انرژی می شود.
 • چنین تجهیزاتی دستکاری ملایم سلول ها را آسان می کند و خطر الودگی را از بین می برد.

 

واشرهای مبدل حرارتی صفحه ای درصنعت خودرو:

 • استفاده از واشرهای لیگو در مبدل هایی که در صنایع خودرو برای کنترل دما استفاده می شوند: بطور مثال در رنگ آمیزی خودرو

 

واشرهای مبدل حرارتی صفحه ای درصنعت انرژی تجدیدپذیر:

 • استفاده از واشر های مبدل حرارتی صفحه ای لیگو در کاهش انتشار دی اکسید کربن
 • استفاده از واشرهای لیگو در کنداسورها و یا اواپوراتورها در مهندسی انرژی خورشیدی یا ژئوترمیک ( زمین گرمایی)
 • استفاده از گسکت های لیگو در تولید بیواتانول
 • استفاده از واشرهای مبدل حرارتی در تولید بیودیزل که از چربی و روغن یا گلیسیرین و اتانول استفاده می شود.

 

واشرهای مبدل حرارتی صفحه ای درصنعت دریایی:

 • استفاده از واشرهای مبدل حرارتی صفحه ای در مبدل های خنک کننده روغن که برای خنک کردن آب در مدارهای خنک کننده موتور، در ژنراتورهای تولید آب آشامیدنی استفاده می شوند، کاربرد دارد.
 • استفاده از مبدل های حرارتی و واشرهای حرارتی صفحه ای لیگو در ژنراتورهای آب آشامیدنی

 

واشر مبدل حرارتی صفحه ای در نیروگاه های هسته ای:

 • استفاده از واشر مبدل حرارتی لیگو در مدارهای خنک کننده ثانویه نیروگاه های هسته ای

 

واشر مبدل حرارتی صفحه ای در صنعت متالورژی:

متالورژی صنعت عظیمی است که در آن تعداد بی شماری از مراحل شامل مبدل حرارتی صفحه ای و در نتیجه واشر مبدل حرارتی صفحه ای خواهد بود. این مراحل از تولید یک فلز تا محصول نهایی، اعم از دسته درب اتوموبیل یا قوطی یک نوشابه می باشد.

کنترل دمای مناسب مایعات می تواند تأثیر زیادی بر سودآوری یک کارخانه متالورژی داشته باشد. از مایعات در روند 

شکل دهی فلز و همچنین برای خنک سازی و روغن کاری ماشین آلات مورد استفاده برای شکل دادن مواد فلزی استفاده می شود. برای این منظور مبدل های حرارتی صفحه ای عنصر اصلی از نظر صرفه جویی برای این نوع صنایع هستند.

 

واشرهای مبدل حرارتی صفحه ای در استخرها:

دمای استخرهای شنا در زمستان و تابستان متفاوت است. به منظور دستیابی به کنترل بهینه دمای آب و هوا ، واشرهای لاستیکی با استفاده از دیگ بخار به مبدل های حرارتی که استخرهای داخلی و خارجی را گرم می کنند ، اعمال می شوند.

مبدل حرارتی در دیگ بخار نصب شده و از دو مدار مختلف استفاده می کند: یک مدار اولیه با آب دیگ بخار که استخر را گرم می کند. و یک مدار ثانویه ، که آب را به استخر می برد تا بتواند گرم شود.

مدل های زیادی از مبدلهای حرارتی برای گرم کردن استخرهای شنا در فضای باز وجود دارد ، از جمله مبدلهای حرارتی صفحه ای.

 

واشر مبدل حرارتی صفحه ای در صنعت آب:

واشرهای لاستیکی مبدلهای حرارتی به مبدلهای حرارتی اعمال می شوند تا دمای آب فوق خالص را تصفیه و کنترل کنند. از این آب در فرآیند تولید ریز تراشه های تجهیزات رایانه ای بسیار استفاده می شود.

فرآیند خنک سازی و تصفیه آب فوق العاده خالص برای کنترل دما در فرآیندهای مختلف تولیدT لازم است. تولید کلی صنعت نیمه هادی، مقادیر زیادی آب مصرف می کند که باید در دمای مناسب باشد. از این رو از مبدلهای حرارتی صفحه ای و واشر های مبدل حرارتی استفاده می شود.

 

واشر مبدل حرارتی صفحه ای در صنعت نساجی:

واشر مبدل حرارتی در صنعت نساجی برای اطمینان از کارایی بالا و پردازش سریع الیاف و مواد استفاده می شود. بعلاوه ، این دستگاهها برای خنک کردن موثر محلول های آب قلیایی و یا برای گرم کردن یا خنک کردن روغن های حیوانی یا گیاهی مورد استفاده در فرآیند تولید پارچه، استفاده می شوند.

البته ، واشرهای مبدل حرارتی صفحه ای لایگو از بالاترین کیفیت برخوردار بوده و دارای گواهینامه های معتبری هستند که برای تضمین کیفیت و دستیابی به بهترین محصول نهایی، به مشتریان خود ارائه می دهد.

 

واشر مبدل حرارتی صفحه ای در صنایع استفاده کننده از انرژی سیال:

انرژی سیال یعنی استفاده از مایعات یا هوا تحت فشار برای تولید ، کنترل و انتقال نیرو است. بسیاری از صنایع از چنین انرژی استفاده می کنند زیرا برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد در سیستم های هیدرولیک نیاز به استفاده از واشر مبدل حرارتی صفحه ای دارند.

عناصر اصلی یک سیستم هیدرولیک معمولی عبارتند از: پمپ ، شیر و یک سیلندر هیدرولیکی. انرژی هیدرولیکی نتیجه انرژی مکانیکی تولید شده توسط پمپ است. جریان روغن هیدرولیک توسط یک شیر کنترل می شود. سرانجام ، این انرژی هیدرولیکی با استوانه هیدرولیک به قدرت مکانیکی تبدیل می شود.

چرا سیستم های هیدرولیکی بیش از حد گرم می شوند؟

مایع هیدرولیک در نتیجه عدم کارایی های مختلف، گرم می شود. این ناکارآمدی ها باعث از دست رفتن توان ورودی می شوند و در نتیجه ، به گرما تبدیل می شوند. اگر کل توان ورودی بیشتر از گرمای از دست رفته باشد ، در نهایت سیستم هیدرولیک بیش از حد گرم می شود. از این رو نیاز به استفاده از یک مبدل حرارتی صفحه ای است که باید در بسیاری از صنایع و بخش ها با استفاده از مایعات به طور معمول اعمال شود:

- تولیدکنندگان انرژی
- صنعت پلاستیک
- گیربکس ها
- سدهای هیدرولیکی
- صنعت کاغذ سازی
- ابزارهای ماشینی
- سیستم های هیدرولیک دریایی
- تجهیزات معدن کاری
- تجهیزات کنترل حریق

 

واشر مبدل حرارتی صفحه ای در هیترهای (گرم کننده های) بخاری (Steam Heaters):

تولید بخار به عنوان منبع انرژی از طریق استفاده از مبدل های حرارتی صفحه ای و اصطلاحاً هیترهای بخاری یا گرم کننده های بخاری (Steam Heaters) صورت می گیرد.

همانطور که می دانیم آب می تواند به صورت جامد ، مایع یا گازی باشد. اگر انرژی گرمایی را به آب اضافه کنیم ، درجه حرارت آن تا حد تبدیل شدن به بخار افزایش می یابد. تبخیر آب به مقدار زیادی انرژی نیاز دارد و با وقوع این امر ، آب و بخار تولید شده همیشه در یک دما نگه داشته می شوند.

اگر آنچه می خواهیم یعنی تبدیل بخار به منبع انرژی، برای این هدف تعدادی مبدل حرارتی وجود دارند که به طور ویژه برای گرم کردن آب با استفاده از بخار صنعتی طراحی شده اند.

از ویژگی های اصلی آن می توان به طراحی و مقاومت منحصر به فرد صفحات فولاد ضد زنگ یا استلس استیل (Stainless Steel) و همچنین واشر مبدل حرارتی صفحه ای آن ها اشاره کرد که می توانند تا دمای 180 درجه سانتیگراد را تحمل کنند.

بسیاری از صنایع از هیترهای بخار در فرایندهای تولیدی خود استفاده می کنند. در میان آنها صنایع شیمیایی و دارویی برجسته است.

 

واشر مبدل حرارتی صفحه ای در مبدل های برق:

مبدل های برق در شبکه توزیع برق ، در انواع فرآیندها و در صنایع تولیدی وجود دارند. مبدل برق یک وسیله الکتریکی یا الکترومکانیکی برای تبدیل انرژی الکتریکی است و برای افزایش یا کاهش ولتاژ (ترانسفورماتورها) ، تبدیل جریان متناوب به جریان مستقیم (یکسوساز) یا کنترل و تبدیل جریان متناوب (مبدل فرکانس) استفاده می شود.

اصلاح و تبدیل انرژی الكتریكی گرما ایجاد می كند و بنابراین دستگاههای درگیر باید از طریق استفاده از واشر برای مبدل های حرارتی صفحه ای و مبدلهای حرارتی هوا، خنك شوند.

مبدل ها یا ترانسفورماتورها:

ترانسفورماتور وسیله ایستایی است که با اتصال القایی بین مدارهای خود انرژی را انتقال می دهند. جریان متغیر شار مغناطیسی متفاوتی را در ترانسفورماتور هسته فرومغناطیسی ایجاد می کند. متعاقباً یک شار مغناطیسی متغیر، از طریق یک سیم پیچ ثانویه ایجاد می شود. این تغییر شار مغناطیسی باعث تغییر در نیروی الکتریکی سیم پیچ ثانویه و در نتیجه به افزایش دما منجر می شود که با استفاده از مبدل های حرارتی کنترل می شود.

 

واشر مبدل حرارتی صفحه ای در صنعت کاغذ:

واشر مبدل حرارتی صفحه ای از طریق گرمایش و خنک سازی آب مورد استفاده برای شستن کاغذ ، به صنعت کاغذ اعمال می شود. هدف اصلی این مبدل های حرارتی دستیابی به دمای مناسب است.

علاوه بر این ، در این نوع صنایع از مبدل ها برای فیلتر کردن مایعات پر از الیاف و برای تصفیه فاضلاب تخلیه شده به خارج نیز استفاده می شود که طبق قوانین فعلی ، باید در دمای زیر 30 درجه سانتیگراد باشد.

 

واشر مبدل حرارتی صفحه ای در خشکشویی های صنعتی:

مبدل های حرارتی صفحه ای در خشکشویی صنعتی مطابق با الزامات مربوط به نظافت ساخته می شوند و همیشه این واقعیت را در نظر می گیرند که هیچ قسمت سایشی در کار نیست.

از طرف دیگر ، قانون فعلی حکم می کند که فاضلاب تخلیه شده در یک محیط طبیعی باید دمای زیر 30 درجه سانتیگراد داشته باشد. از این رو نیاز به استفاده از مبدل های حرارتی با هدف اصلی: صرفه جویی در تمام انرژی لازم برای بازیابی کالری از پساب ها قبل از تخلیه آنها، بسیار حائز اهمیت است.

صفحات ( پلیت های ) حاوی واشر مبدل حرارتی نیز برای جلوگیری از هرگونه آلودگی بین مایعات درگیر، در طی فرآیند طراحی شده اند.

 

واشر مبدل حرارتی صفحه ای در تولید برق:

موتورها یا توربین های موتورها به کار واشرهای مبدل حرارتی صفحه ای نیاز دارند که انرژی موجود در مایعات انتقال گرما را بازیابی می کنند. بنابراین ، فرآیند خنک سازی و ارزیابی کالری، دقیق تر انجام می شود. به همین دلیل مبدل های حرارتی صفحه ای ، همراه با مبدل های حرارتی لوله ای ، دستگاه های مناسبی برای پاسخ دهی قوی و کارآمد به فرآیندهای تولید برق هستند.

در نتیجه ، انرژی حاصل از این فرآیندها برای شبکه های گرمایش منطقه ای ، گرمایش گلخانه ها و افزایش زیست توده و ضایعات بی هوازی در نظر گرفته شده است. به همین ترتیب ، آنها برای تراکم گل ، گرمایش میعانات و تراکم آبی نیز مفید هستند.

 

واشر مبدل حرارتی صفحه ای در صنعت آب و فاضلاب:

طبق مقررات ، فاضلاب باید در دمای زیر 30 درجه سانتیگراد به محیط طبیعی تخلیه شود. برای دستیابی به این هدف، استفاده از واشر مبدل های حرارتی صفحه ای مناسب ترین ابزار برای صرفه جویی در انرژی با بازیابی کالری از پساب ها است. علاوه بر این ، واقعیت کنترل دمای این پساب ها نیز در بهینه سازی مراحل مختلف تصفیه ضروری است.
سرانجام، فرایند متانیزاسیون انجام می شود که در آن بیوگاز به لطف بازیافت زباله بدست می آید؛ تخریب زباله به دمای ثابت و کنترل شده ای نیاز دارد که با استفاده از مبدل های حرارتی حاصل می شود.

 

واشر مبدل حرارتی صفحه ای در صنعت معدن:

واشرهای مبدلهای حرارتی صفحه ای که در صنعت معدن استفاده می شود، برای استخراج مس و خنک سازی آن و متعاقباً از اسید سولفوریک بسیار غلیظ استفاده می شود. از مبدل های حرارتی همچنین برای تصفیه گازهای موجود در اسیدهای ضعیف نیزاستفاده می شوند.

 

واشر مبدل حرارتی صفحه ای در صنعت چربی و روغن خوراکی:

واشر مبدل های حرارتی عملکرد دقیقي در پردازش روغن ها و چربی های حاوی مقادیر قابل توجهی از مواد جامد و ناخالصی، ایفا می کنند.

با ظرفیت کاری که می تواند تا دمای 315 درجه سانتیگراد و حداکثر فشار 32 بار را تحمل کند ، مبدل ها با فیلترهای خود تمیز کننده (مش فیلتر که جدا کردن آن از فیلترلازم نیست) و جداکننده های مواد جامد، تجهیز می شوند. آنها از طریق اعمال نیروی گریز از مرکز با هدف جداسازی جامدات از مایعات و ذرات برابر یا بیشتر از 40 یا 50 میکرون کار می کنند.

 

واشرهای لیگو

ویژگی های واشرهای مبدل حرارتی صفحه ای لیگو:

 

سازنده انواع واشر های مبدل حرارتی صفحه ای انواع مدل های:

,...Alfa Laval,APV,GEA,Schmidt,Tranter,Vicarb,Swep,Thermowave,Sondex,TetraPak, Fischer,Funke 

دارای استاندارد EDF (Electricity of France)

دارای استاندارد FDA (Food and Drug Administration)

با استفاده از متریال مناسب واشرهای لیگو در دمای بالا هیچ گونه تأثیر شیمیایی یا فیزیکی بر سیال ندارند.

واشر های لیگو مقاومت بسیار بالایی در سیستم CIP و مبدل های UHT دارند.

واشرهای لیگو بدلیل مواد با کیفیت، مقاومت بالایی در برابر خورندگی آب دریا دارند.

زمان ساخت و تحویل بسیار کوتاه ( بسیاری از گسکت های مورد استفاده در صنایع مختلف در انبار موجود می باشند)

در صورت درخواست مشتری متریال سرتیفیکیت (Material Certificate) ارائه می شود.

واشرهای مبدل حرارتی لیگو حداقل یکسال گارانتی هستند.

 

برای سفارش هر نوع مدل واشر مبدل حرارتی صفحه ای Flow Gaskets، End Gaskets  یا انواع Port ring ها در مدل های مختلف با ذکر متریال گسکت با ما در تماس باشید.

برای مشاوره،  تنها با داشتن نام سیال و دمای کاری، واشر پلیت مبدل حرارتی صفحه ای مطلوب و مناسب را از ما بخواهید.

مشتریان ما

پارتنرها