انواع پمپ های سانتریفیوژ فریستام

هلدینگ مهندسی بازرگانی آتی تابناک سپند با بیش از یک دهه تجربه در زمینه تأمین و عرضه قطعات و تجهیزات خط تولید صنایع مختلف غذایی، لبنی، نوشیدنی، دارویی و آرایشی، نفت، گاز و پتروشیمی، صنایع فولاد و استیل آمادگی خود را در جهت تآمین انواع پمپ های سانتریفیوژ فریستام( Fristam Centrifugal Pumps) از سری های مختلف و قطعات یدکی پمپ های سانتریفیوژ فریستام (Fristam Centrifugal Pumps Spare Parts) با قیمت استثنایی و شرایط تحویل باورنکردنی، اعلام می دارد.

با ما آینده در دستان شماست.

 

 

انواع پمپ های سانتریفیوژ فریستام (Fristam Centrifugal Pumps):

 

پمپ فریستام سری FP (Fristam FP)

پمپ فریستام سری FPH (Fristam FPH)

پمپ فریستام سری FZ (Fristam FZ)

پمپ فریستام سری FPCFristam FPC)

پمپ فریستام سری  FPM/FSM ( Fristam FPM / FSM )

پمپ فریستام سری FM (Fristam FM)

 

پمپ فریستام سری FP (Fristam FP):

پمپ سانتریفیوژ فرستام سری FP

 

پمپ فریستام سری FP پمپ هایی ایده ال برای راه حل های سفارشی هستند. اندازه پمپ های فریستام سری FP بگونه ای خاص طراحی شده که برای هر نوع محصول، فرایند یا برنامه ای می تواند متناسب شود. مقادیر پایین NPSH، این سری پمپ های فریستام را حتی در شرایط نامساعد نیز کارا ساخته است. پمپ های سانتریفیوژ فریستام سری FP برای CIP و SIP نیز مناسبند.

تمام پمپ های سری FP کارایی بالا، انرژی مصرفی پایین و هزینه های عملیاتی و نگهداری حداقل دارند.

پمپ های سانتریفیوژ فریستام سری FP با پروانه های باز، شکاف های باریک بین پروانه ها و کاور پمپ طراحی شده اند. این ویژگی ها جریان بهینه شده در کانال پمپاژ، جریان ثانویه حداقلی، پمپاژ ملایم محصول در حجم بالا، و صرفه جویی در انرژی مصرفی را در فرایند بخوبی تضمین می کنند.  طراحی منحصر به فرد سری FP آنها را برای مصارف بهداشتی ایده آل ساخته است. محصول پمپ شده ممکن است همگن، حاوی هوا، گازها و یا ذرات معلق جامد باشد.

پمپ های سانتریفیوژ فریستام سری FP در 14 سایز مختلف موجود است، تحمل فشار کاری تا 25 بار را دارند، و فشار تخلیه تا 15 بار را تحمل می کنند. سرعت جریان در آنها تا 550 متر مکعب در ساعت است و حداکثر ویسکوزیته 800   mPa s را پوشش می دهند.

 

پمپ فریستام سری FPH (Fristam FPH):

پمپ سانتریفیوژ فرستام سری  FPH

 

پمپ های سانتریفیوژ سری FPH پمپ هایی هستند که با طراحی تخصصی شان می توانند برای هر محصول، شرایط فرایند و یا مصرفی متناسب شوند. مکش فوق العاده شان و توانایی استفاده در CIP و SIP این سری پمپ ها را منحصر به فرد ساخته است.

با حضور پروانه های باز و کانال پمپاژ بهینه شده برای جریان، هندلینگ محصول حتی در حجم بالا بصورت ملایم انجام می گیرد.

محصول پمپ شده ممکن است همگن، حاوی هوا، گازها و یا ذرات معلق جامد باشد.

پمپ سانتریفیوژ فریستام سری FPH در 9 سایز موجود است؛ فشار کاری تا 80 بار را تحمل می کند و فشار تخلیه تا 13 بار؛ سرعت جریان در آنها تا 550 متر مکعب در ساعت است و حداکثر ویسکوزیته 800   mPa s را پوشش می دهند.

 

پمپ فریستام سری FZ (Fristam FZ):

پمپ سانتریفیوژ فرستام سری FZ

 

پمپ های سانتریفیوژ فریستام سری FZ، این قابلیت را دارند که محصول با مقادیر زیاد هوا یا گاز را بصورت مداوم و بدون اینکه هوا قفل شود، پمپاژ کنند. این ویژگی نه تنها سبب می شود پمپ های سری FZ آلودگی بین محصولات را به حداقل برسانند بلکه آلودگی مخزن ها و خطوط خالی را نیز به حداقل می رسانند. مکش عالی پمپ های سری FZ از باقی ماندن محصول در خطوط به مدت طولانی، جلوگیری می کنند.

با حذف محصولات باقی مانده در خطوط، کف و محلول ها از خطوط پروسس، فرایند پمپاژ با پمپ های سری FZ بهینه تر انجام می گیرد.

پمپ های خودکار سری FZ بر اساس اصل کانال جانبی کار می کنند. پروانه هایی با تیغه های محوری در ارتباط با کانال های جانبی بهینه شده بطور هیدرودینامیکی، انرژی فشار را به محصول منتقل می کنند. پروانه ثابت و شکاف باریک سیل (Seal)، مکش بالایی را تضمین می کنند. طراحی متقارن پمپ های سری FZ سبب می شوند که چرخش به جهت عکس نیز صورت گیرد.

پمپ های سانتریفیوژ فریستام سری FZ در 6 سایز موجود است. فشار کاری تا 15 بار را تحمل می کند و فشار تخلیه تا 6.5 بار؛ سرعت جریان در آنها تا 64 متر مکعب در ساعت است و حداکثر ویسکوزیته 5000   mPa s را پوشش می دهند.

 

پمپ فریستام سری FPC (Fristam FPC):

پمپ سانتریفیوژ فرستام سری FPC

 

پمپ های سانتریفیوژ فریستام سری FPC پمپ های جدید و خودکار هستند که در طراحی آنها پروانه با پیچ روتور ترکیب شده است. این طراحی هوشمندانه باعث کاهش سر و صدا در زمان پمپاژ مایعات محتوی گاز می شود و راندمان را بالا می برد. پمپ های سری FPC مناسب برای برگشت CIP هستند.

پمپ سانتریفیوژ سری FPC فریستام با طراحی روتور پیچ که نزدیک ورودی قرار گرفته برای پمپاژ سیال های حاوی گاز با ویسکوزیته پایین تا متوسط مناسب هستند.

محفظه روتور، لوله چرخش (recirculation pipe) و روتور پیچ (Rotor Screw) که بصورت غیرعادی قرار گرفته اند، انتقال سیال حاوی گاز را براحتی انجام می دهد. ساختار و طراحی پمپ های سری FPC فریستام از اصول طراحی فریستام برای پمپ های سانتریفیوژ پیروی می کنند و سرو صدای کم در هنگام پمپاژ و راندمان بالا را حفظ می کنند. سری FPC پمپ های سانتریفیوژ فریستام مطابق با استانداردهای بالای مهندسی آلمان در ساخت پمپ می باشد. سری FPC پمپی ایده ال برای تخلیه لوله های ورودی و تخلیه مخازن است.

 

ویژ گی های فنی پمپ فریستام سری FPC:

2,900 min–1 (60 Hz: 3,500 min–1)

Max. revolution speed

80 m³/h (95 m³/h / 3,500 min–1)

Max. discharge flow

5,8 bar (8.2 bar / 3,500 min–1)

Max. discharge pressure

150°C

Max. temperature

to suit requirements

Mounting

stainless steel 1.4404 (316L)

alternative materials upon request

Material

FKM, NBR, EPDM

alternative materials upon request

Gasket material

single / flushed / double

Mechanical seal

carbon / stainless steel

carbon / silicon carbide

silicon carbide / silicon carbide

alternative materials upon request

Mechanical seal materials

 

 

پمپ فریستام سری  FPM/FSM ( Fristam FPM / FSM ):

پمپ سانتریفیوژ فرستام سری FPM/FSM

 

پمپ سانتریفیوژ یا پمپ برش (Shear Pump) فریستام سری FPM/FSM به طور ویژه برای انتقال محصولات سمی و خطرناک و یا خطرناک برای آب، مناسب است. این پمپ هایی که بطور مغناطیسی متصل شده اند، برای کاربردهایی طراحی شده اند که الزامات امنیتی ویژه در آنها حائز اهمیت است. پروانه باز بوسیله اتصال مغناطیسی که بدون تماس است، به درایو (Drive nit) وصل می شود. فضای محصول بوسیله یک قوطی (Can) جدا کننده، نسبت به محیط فرایند بصورت سحرآمیزی اب بند (Seal) می شود.

بنابراین پمپ سانتریفیوژ فریستام سری FPM / FSM ساختاری با متریال استنلس استیل خالص با طراحی مونوبلاک (Monobloc) که پروانه باز با اتصال مغناطیسی به بخش محرک وصل می شود، ساخته شده است.

برق پمپ از درایو شفتی (Drive Shaft) که بدون تماس است از طریق اتصال مغناطیسی، منتقل می شود. بنابراین سرعت پمپ همیشه با سرعت درایو مطابقت دارد. با توجه به حضور موثر بلبرینگ های ویژه روتور داخلی، تنها سرعت درایو به شفت درایو منقل می شود و از هرگونه انتقال نیروی اضافه و ناخوشایندی جلوگیری می شود. سری FSM فریستام به عنوان یک پمپ برش (Shear Pump) موجود است پمپ ترکیبی از روتور (rotor) و استاتور (stator) است که محصولات همگن شده چند فاز با کیفیت عالی تولید می کند.

بنابراین در پمپ های سانتریفیوژ فریستام سری FPM / FSM مکانیکال سیل وجود ندارد و آب بندی بصورت سحرآمیزی انجام می شود. برای سیال های سمی، خطرناک و محصولاتی که برای آب خطرناک هستند استفاده می شود. پمپاژ برای سیال هایی ک مواد جامد تا 5 wt% دارند، بصورت کاملاً روان انجام می شود.

 

ویژ گی های فنی پمپ فریستام سری FPM /FSM:

Stainless steel 1.4404 (316L),

alternative materials upon request

Material

Hastelloy (standard), PEEK or ceramics

(upon request)

Separating can

Magnetic coupling as hermetic sealing –

no mechanical seal

Sealing

To suit requirements

Mounting

350°C

Max. temperature

 

 

پمپ فریستام سری FM (Fristam FM):

پمپ سانتریفیوژ فرستام سری FM

 

پمپ های سانتریفیوژ چندمرحله ای فریستام سری FM برای انتقال محصولات بسیار حساسی که باید در فشار زیاد، حمل شوند مناسبند. سری FM پمپ هایی بسیار بهداشتی، روان، مقاوم، با دوام، مقرون به صرفه و با تعمیر و نگهداری آسان هستند. این پمپ های چند مرحله ای فریستام سری FM به طور ویژه برای هدهای بالا (High Deliver Head) طراحی شده اند و تحت فشار بسیار شدید کار می کنند.

پمپ های فریستام سری FM می توانند در شرایط سخت فشار بالا چون فیلترهای تغذیه کننده (Feeding Filters)، گرم کننده ها (Heaters)، پر کننده ها (Fillers) و تقویت چرخش و فشار در سیستم های تصفیه بالا (Ultrafiltration) و سیستم های اسمز معکوس (reverse osmosis systems) بکار روند.

همه پمپ های فریستام سری FM پمپ هایی هستند که نگهداری شان آسان و دوام بالایی دارند. پمپ های چند مرحله ای سری FM به طور ویژه برای هدهای بالا توسعه یافته اند و توسط چندین مرحله پمپ متوالی تقویت شده اند.

 

ویژ گی های فنی پمپ فریستام سری FM:

3 different sizes

Size

2 to 5 stages

Stage

up to 250 mm

ØImpeller 

up to 45 bar

Discharge pressures

up to 80 m3/h

Flow rates

up to 500 mPa s

Viscosities

 

 

برای سفارش و استعلام پمپ مورد نظرتان از برند فریستام (Fristam Pumps) یا برندهای دیگر پرسشنامه ذیل را پر کرده و برای ما بفرستید؛ ما در اسرع وقت، با بهترین قیمت، بهترین شرایط پرداخت و بهترین شرایط تحویل در خدمتتان خواهیم بود.

فرم سفارش و استعلام خرید انواع پمپ...

 

«با هلدینگ مهندسی بازرگانی آتی تابناک سپند آینده در دستان شماست»