شیر پینچ یا پینچ ولو

ما در هلدینگ مهندسی بازرگانی آتی تابناک سپند هدف خود را بر آن داشته ایم حامی و پاسخگوی همه نیازهای مشتریان خود باشیم. تأمین و عرضه انواع شیرهای صنعتی (Industrial Valves) از برندهای اورجینال و محبوب گام دیگری است که هلدینگ مهندسی بازرگانی آتی تابناک سپند در جهت مرتفع سازی نیازهای مشتریان خود در صنایع مختلف لبنی، غذایی، نوشیدنی، نفت و پتروشیمی و صنایع شیمیایی و دارویی برداشته است.

برای تهیه انواع شیرهای صنعتی، قطعات یدکی انواع ولوها، سرویس کیت های انواع ولوها و... از برندهای اورجینال و غیر اورجینال با ما در ارتباط باشید. 

 

«با ما آینده در دستان شماست»

 

شیر پینچ یا پینچ ولو (Pinch Valve) چیست؟

به شیر پینچ شیر کلمپی (Clamp Valve) نیز گفته می شود. شیر پینچ حرکت خطی (Linear) دارد و برای قطع و وصل و تنظیم جریان مورد استفاده قرار می گیرد. در شیر پینچ از لوله لاستیکی استفاده می شود؛ این لوله به لوله پینچ (Pinch Tube) معروف است و مکانیزمی که با آن جریان را کنترل می کند نیز به مکانیزم پینچ معروف است. از لحاظ طراحی پینچ ولو ها شبیه شیرهای دیگر هستند.

لوله های پینچ از جنس لاستیک طبیعی و یا مصنوعی و گاهی اوقات پلاستیک ساخته می شوند که از مقاومت خوبی در برابر سایش برخوردارند. اکثر شیرهای پینچ از نوع باز هستند به طوری که لوله پینچ دیده می شود. نوع دیگری از شیرهای پینچ وجود دارد که کاملاً بسته هستند و لوله پینچ درون یک بدنه فلزی قرار دارد.

 

 

کاربرد شیرهای پینچ 

 

شیرهای پینچ برای دوغاب ها و یا سیالاتی که ذرات جامد بزرگ دارند، و یا سیستم هایی که مواد جامد را بصورت پنوماتیک انتقال می دهند، مناسبند.

 

فواید شیرهای پینچ

 

-در سیستم هایی که خوردگی و یا آلودگی فلز وجود دارد، استفاده می شوند. جریان از شیر پینچ مستقیماً و بدون هیچ انسدادی عبور می کند.

-هزینه نگهداری شیرهای پینچ ارزان است چون هیچ یک از قطعات داخلی در تماس مستقیم با سیال نیستند.

-به دلیل ساختار ساده، شیرهای پینچ ارزان قیمت هستند.

 

معایب شیرهای پینچ

از شیرهای پینچ در دما و فشار بالا و در زمانی که سیال گاز است، نمی توان استفاده کرد.

 

هلدینگ مهندسی بازرگانی آتی تابناک سپند آمادگی خود را جهت تأمین و عرضه انواع تجهیزات خط تولید اعم از انواع شیرهای صنعتی و قطعات یدکی مربوطه از برندهای مختلفی چون Alfa Laval، APV، GEA، Burkert، Samson، Spirax Sarco، DMN Westing House، Leybold، SMC، Flowserve، Nordson، Parker و برند فرانسوی Lri Sodime اعلام می دارد. جهت اطلاع از موجودی و استعلام قیمت شیر درخواستی از برند محبوب و مورد نظرتان ما با در ارتباط باشید.

 

با هلدینگ مهندسی بازرگانی آتی تابناک سپند آینده در دستان شماست.